 |  |  |  | | |  |
|
1 | Quote |
| 3/1/2009, 11:30 PM
|
|
|
Hey, hvilke pedaler bruger i? .. Altså mærket, og hvad synes giver den bedste effect? Bruger selv Boss, og synes de er rigtig gode
|
|
2 | Quote |
| 3/2/2009, 12:17 AM
|
|
|
|
Lige nu bruger jeg Morley, BOSS, og MXR. Udover det har jeg haft noget fra Digitech, Electro-Harmonix og Behringer. Så kan jeg ikke lige komme i tanke om andet. Jeg kan ikke komme på ét brand som leverer de bedste effekter inden for alle kategorier. Den bedste delay/loop jeg har prøvet var en EHX Memory Man, mener jeg den hed. Men jeg var tilgengæld ikke særligt imponeret over deres fuzz', men jeg er heller ikke rigtig til fuzz. Så det er forskelligt.
|
|
|
|
Jeg bruger en Boss GT-8
|
|
|
|
Jeg har en Line 6 Über Metal og en Morley George Lynch signature wah. Jeg har ikke set en distortion pedal der er så pålidelig som en Über Metal, som også ligger i samme prisklasse.
|
|  |  |  |  |
|
|
|
|
|